Přátelské minisetkání historiků

PIC_0018_400

V sobotu 16. ledna 2016 jsme si udělali minisetkání přátel historických modelů.

Sjeli se k nám naši kamarádi z Brna, Mělníka, přijeli i šéfové klubu SAM 78, Zdeněk Hanáček a Petr Hošek. V příjemně vytopeném seníku se nejprve diskutovalo co nového, koho co potkalo za tu dobu co jsme se neviděli, sem tam padla nějaká rada, jak vyřešit to či ono. Protože, to jsou příznivci převážně volného letu, tak já, jako zarytý radiáčkař , jsem se tam moc nového nedozvěděl, ale za to vím, že asi nejlepší komponenty pro gumičkáře mají Ukrajinci, nejlepší šarže gumy na svazky byla vyrobena někde v letech 1995 a byly tam další informace, které můj mozek nestačil vstřebávat.

Samozřejmě nechybělo malé pohoštění i když časem, jak přijížděli další hosté a každý něco “ dovalil „, tak se to zvrhlo v docela slušnou žranici. Jedničkou v kulinářském umění je Adam Jakešů, který nám nabídl svůj vynikající boršč.

Samozřejmě jsme se šli provětrat. Takže z kufrů aut byly vytaženy, jako už tradičně na tomto minisetkání, vystřelovátka, házedýlka, pidigumáčky a pod. Jediné „dospělé A2 “ éro tam byl nově postavený Marťan Jardy Vrabce, který měl premiéru (dobrou), jinak se létalo se školními Vosami, Adam Jakeš měl model od našeho učitele Česlava Raka (bohužel, už není mezi námi), ale doufám, že někde z modelářského nebe vidí, že na něj nezapomínáme. Ivan Šebánek a Péťa Hošek zaletěli s radiáky, takže i já jsem si přišel na své.

Závěrem se opět hodovalo. Rozdal se boršč, dojedli zbytky a v pohodě jsme se rozešli vstříc k lepším zítřkům. První, už opravdové klání bude 2.4.2016 na našem letišti a tak vás, čtenáře a letce zvu na polétání. Jirka Bučkek říkal, že dá část důchodu na úplatek tam nahoru. Aby bylo tak 2 m/sec, slunečno, teplota 15 – 20°C. Uvidíme jestli to nebude úplatek slabý a nebudou náhodou padat trakaře a svatý Florian nezatáhne za splachovadlo. Takže zdar a těšíme se na další show.

 Jarda Vagenknecht.