Velký pátek (14.4.)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zde je k informaci několik postřehů z Velkého pátku na letišti v Hořicích.

Velký byl už kvůli tomu, že se zde létal krajský přebor mládeže žáků a odpoledne jsme jako členové LMK oslavili 70.narozeniny našeho modeláře Luboše Režného. A shodou okolností to byl Velký pátek taky podle křesťanského kalendáře.

Nejdříve ke krajskému přeboru. Pár fotografií najdete ve fotogalerii a výsledkovou listinu od Milana Šaflera si můžete stáhnout na konci tohoto článku. Já jsem asi 10 minut fungoval jako časomíra a pak jsem vymrzlým taťkům vařil kávu, neboť vzhledem k tomu, že přijelo méně účastníků než se očekávalo, tak na mně nezbyla funkce.

Jinak z našeho klubu vypomáhal Jirka Rídl, který pískal jednotlivá kola a pomáhal organizovat zmatek na letišti. Uznání a dík patří i Jardovi Vrabcovi a Jirkovi Bučkovi, kteří v té zimě měřili házedla. Počasí bylo opět spíše zimní, jako už po několik dnů, foukal mrazivý vítr 5 až 7 m/sec., takže opět přespolní běh spojený s orientací v terénu.

Měli jsme zastoupení mezi závodníky Filipa Školníka v házedlech a Michala Beneše v A3 . Naši kluci zalétali dobře. V házedlech byl na 1.místě Filip Školníků, Michal byl třetí v A3 ze třech závodníků, ale taky dobrý.

Teď k narozeninám Luboše Režného. Oslava začala kolem 18 hod, v té době se začali scházet i gratulanti.
Za mně a pochopitelně i za celý LMK Hořice přejeme Lubošovi hlavně zdraví, ještě mnoho modelářských úspěchů a hlavně jej rádi přijímáme do našeho soutěžního družstva celkem čilých sedmdesátníků.

Luboš lepí ty své miláčky již od mládí. Co má křídla s tím létá. V poslední době spíše s motoráky (polomakety). Naše parta dědků jej ukecala na létání s historickými modely a to jsme neměli dělat, protože nás občas odstaví od prvních míst.

Létá dobře kategorii Texaco s PB-2, postavil větroně Archanděla, občas si odskočí i do jiných kategorií (ELOT, 1/2 Texaco, se kterým vloni vyhrál i mistrovství republiky). Na Lubošovi obdivuji hlavně jeho precizní stavění modelů, dokud to nesedí na desetinu mm tak tomu nedá pokoj.

Oslavy proběhly v přátelském duchu. Lubošova manželka Majka se nám postarala o žaludky dobrým gulášem a dalšími dobrotami. K příslušenství patřilo i dobré pivo, a něco bublinek. Bylo i noční létání Tomáše Rumla. S přibývajícími pivy pilota přibývala odvaha, akrobacie odehrávala se v čím dál menší výšce, ale Tomáš to ustál.
Na závěr byla vynikající domácí slivovička Jardy Málka a pak vše v poklidu zhaslo.

Jarda Vage

Výsledková listina z krajského přeboru mládeže je zde: vysledky_KP_mladeze_2017.pdf