Zprávičky nejen o historicích (výsledkovka z 8.4.)

DSC_0232

Kamarádi modeláři,

na delší dobu jsem se odmlčel, byla práce jinde a za prachy, takže uvádím takový stručný přehled o tom, co se dělo u nás v Hořicích i jinde.

Byla poměrně dlouhá zima a nevlídno,  takže na jaře se dolétávalo pár soutěží volných modelů. Přestože těmto kategoriím fandím a hlavně obdivuji atletické výkony účastníků, a to, že jsou ochotni celý den mrznout, tak se těchto show nezúčastňuji, jenom z vyprávění vím, že se něco dělo.

První moje účast byla na setkání letců s historiky v lednu, kde jsme se sešli na letišti a trochu létali, hodovali a pili. Opět se vše odehrálo v tradičně přátelském duchu. Během  létání se nic nerozbilo, krom jednoho gumicuku, který zůstal viset na naší větrné elektrárně. Pro elektrárnu to dopadlo dobře, silon se do vrtule nezamotal, takže se točí a vyrábí elektriku dál, pouze jedna smutná zpráva pro kamarády z Jeseníku – ten padáček, který tam zůstal viset zatím někdo ukradl. Snažili jsme se ho sundat, nešlo to, ale někdo byl chytřejší než my a povedlo se mu to.

Další akcí, které jsem se zúčastnil, a to ve funkci hospodského, byl Český pohár volných modelů, který na našem letišti uspořádali kolegové z LMK Klánovice. Byla opět zima. Teplota v průměru asi 8 st. Na Windyty předpovídali vítr 2 – 4 m/s, ale po oba dny foukalo spíše 6 – 8 m/s, takže se hoši za modely pěkně naběhali. Z mého pohledu hostinského se zadařilo, protože se prodalo v naší kantýně tolik rumu a grogů, co jindy za celý rok.

Další akcí, které jsme se zúčastnili, byla soutěž RCVS v České Třebové. Pro nás hořičáky to byl výlet, protože při příjezdu na letiště byl vítr tak kolem 7 m/s v nárazech i deset a snad i více. Byli jsme srabi a ani jsme letadla nevytáhli z auta. Nakonec se našlo 8 odvážlivců, kteří zabojovali s větrem a závodili. My jsme snědli klobásu, vypili kafe a jeli zpátky nach Horitz.

Další akcí byla soutěž historiků dne 8.4. To již bylo přijatelnější počasí i když opět větrno, tak kolem 5 m/s, takže volňáskáři měli opět trening v běhu na větší vzdálenosti. My co jsme létali RC větroně jsme si počasí celkem chválili. Na gumicuku byly pěkné výšky. Ráno svítilo i sluníčko, takže kdo stihnul odlétat dopoledne, tak si zapsal do startovní karty i nějaké to maxo. Kolem 11 hodiny přišla nad letiště oblačnost (deka), takže už to tak nefrčelo, přesto pár maxů bylo. Odpoledne se rozdaly diplomy a byl zavelen rozchod domů k rodinným krbům.

Kde jsou ty časy, kdy za první místo byly hodinky, motorek, balík balsy i kolo jsem vyhrál před 50ti lety v A2. Ach jo…

Pár fotek se co nevidět objeví ve fotogalerii, jednak z Českého poháru a i ze soutěže historiků. Výsledková listina ze soutěže historiků je zde ke stažení a najdete ji rovněž na stránkách SAM 78.

Zdraví Jarda Váge a letu zdar