Pozvánka na 3. náborovou soutěž žáků

DSC_0387

Zdravím přátelé modeláři,

v sobotu 19.srpna pořádáme v Hořicích na letišti Domoslavice druhou soutěž pro mladé modeláře do 15ti let, kteří si mají chuť zasoutěžit s RC modely. Pokud máte v klubu nějaké žáčky, kteří by si to chtěli zkusit, tak je srdečně zveme i s instruktory (doprovodem). Máme za sebou již dvě odlétané soutěže, a to u nás a v Mnichově Hradišti. Soutěž měla dobrý ohlas a tak bychom byli rádi, kdyby se to rozšířilo i o další letuchtivé adepty.

Jednoduchá pravila jsou jednak v RC revue č.7, pak je najdete na stránkách juniorklubuÚstí nad Orlicí. V krátkosti k pravidlům. Žák může létat s čímkoliv co je na elektrický pohon, jediným omezením je napětí a kapacita akumulátoru a to Lipol, 8,4 V (dvoučlánek) a max. kapacita 1300 mAh. Povolena je jakékoliv konstrukce (balsa, houbolety), vyloučeny jsou uhlíky z důvodu rovnocennosti výkonů. Vzhledem k tomu, že ne všude je dost modelů tak je žákům povoleno si modely půjčovat, takže s jedním modelem může odlétat i více modelářů. Model může mít ovládanou pouze směrovku, výškovku a motor. Chod motoru je 30 sec., letový čas i s motorovým je 6 minut, body za přistání do čtverce 15 x 15 m je +50, za přistání do čtverce 30 x 30 m je +30 bodů.

Účelem je přitáhnout mládež i do RC kategorii, jednoduchým a nenáročným způsobem a naučit mládež především létat termiku, naučit je přistávat, a načuchnout soutěžním duchem. Z dosavadních průběhů soutěží usuzujeme na to, že je to správná cesta a navíc jsme na soutěži zažili spoustu humorných okamžiků, které na soutěžích dospěláků snad ani zažít nejdou.

Takže ještě jedou jste všichni srdečně zváni a 19.8. v 9:00 se budeme těšit na vaši účast.

Jarda Vagenknecht.