Soutěž RCVS 13.6.2020 Hořice

DSCN0526

V sobotu 13.6.2020 se konala soutěž větroňů kategorie RCVS na našem letišti v Hořicích. Navzdory třináctce v datu vše proběhlo celkem hladce a bez větších problémů.

Již od rána bylo teplo a vlhko, takže kolem poledne to více méně připomínalo prádelnu. Po přihlášení soutěžících jsme se asi kolem 10,00 pustili do závodění. Obloha byla jasná, vítr tak 2 – 4 m/sec, příroda již patřičně rozpálená a termika kupodivu nikde. Takže až na několik šťastlivců, nebo snad mistrů kormidel, dost závodníků popadalo. S postupujícím časem se to vylepšilo, ale stejně, najít dobrý stoupák dalo některým dost zabrat.

Po přestávce na občerstvení již začala hrozit bouřka, občas zahřmělo a obklíčily nás bouřkové mraky. Ke konci soutěže už pár lidí letělo za vydatného bouření a vyhlášení výsledků jsme stihli jen tak tak. Po předání posledního diplomu už začala docela slušná bouřka, takže rychle mezi kapkami deště všechno uklidit a odjezd do bezpečí domova, i když závodníci z Pardubicka asi nejeli odpočívat, ale uklízet bahno, soudě podle toho, co jsem viděl ve večerních zprávách.

Tak to je stručný popis průběhu soutěže a budeme se těšit na 5.září, kdy u nás budeme pořádat další soutěž.

Několik fotek od Vaška Janka najdete zde v galerii.

Výsledky soutěže k nahlédnutí zde v PDF nebo XLS.

Zdraví Jarda Vagenknecht