Liga důchodců – Mělník 2018

P1080040_01

Naše veteránské sdružení ve složení Jarda Vrabec, Jirka Buček, Láďa Horák, Luboš Režný a já Jarda Vagenknecht jsme se zúčastnili Ligy důchodců, kterou každoročně pořádá o prázdninách LMK Mělník a velkého ředitele dělá nestor Ivan Šebánek. Létají se kategorie ARC, RCVS, a mělnická specialita MINUTKA.

1.kolo se létalo 14.7.18 za dost velkého vedra, takže jsme si horka užili do sytosti. Úvod byl docela dobrý, naši borci se umisťovali na předních místech, smůlu měl Jirka Bučků, kterému po perfektním startu do termiky model ulétl někam k Mladé Boleslavi. V RCVS zvítězil Luboš Režný.

Druhé kolo se mělo létat 4.8., ale protože nastala vlna téměř nesnesitelných veder, tak byl soutěž odvolána. Ani se organizátorovi nedivím, protože vzhledem k našemu věku a nemocem by to bylo na zkolabování a záchranku, případně havrany.

18.8. se pak odlétaly obě kola najednou tj. 2. a 3. Byl to vcelku maraton, protože třeba v ARC se muselo odletět 10 startů, takže žádná důchodcovská procházka, ale spíše atletické přebory. Počasí bylo naštěstí příznivé, bylo pod mrakem, foukal silnější vítr, odhaduji tak kolem 4 – 6 m/sec a jednu chvíli i mrholilo, ale krátce, jen asi 10 min. Všechno se stihlo odlétat asi do 14 hod. a protože jsme byli po maratónu, tak se výsledky na letišti nesčítaly a Ivan to zaslal další den E-mailem.

Hořičáci v minutce dopadli výborně, vyhrál Láďa Horák, 2. byl Jirka Bučků o 2 sec. před třetím Ivanem Šebánkem. V kategorii ARC létal Jarda Vrabec a já, tam to dopadlo hůře. Jarda létal s Luňákem a protože to je spíše éro do klidu, tak se pral s větrem a občas tu termiku minul. Já jsem létal s utrženým pantem na směrovce, Alošovi se nechtělo moc zatáčet, ale na to jsem
přišel až doma, takže ti ostaní „vlčáci“ nás o dost přelétali. Já jsem skončil na 10. místě, Jarda Vrabců na 11.místě ze 13 hodnocených. V RCVS skončil Luboš Režný na 4. místě. V prvním kole vyhrál, ale 2. a 3. kolo vynechal, takže celkově se dost propadl.

Jinak to bylo výborné polétání a poklábosení a uvidíme příští rok. V galerii je několik fotek.

Zdraví Jarda Váge