Soutěž RCVS 15.9.2018

DSCN7454_01

Dne 1.9.2018 se měla konat soutěž RCVS na našem modelářském letišti, ale příroda byla bohužel proti. Ráno asi v 8,00 se objevila na chvíli modrá díra na obloze, a to zřejmě i jinde v republice, protože mě překvapilo, že přijelo asi 20 soutěžících. V 10,00 jsme chtěli zahájit, ale pršelo, čekalo se do 11,00 a počasí se zhoršovalo, takže byla nařízená povinná konzumace guláše u kterého se domluvil náhradní
termín 15.9.

V tomto náhradním termínu začala soutěž poměrně hustou mlhou, která se do zahájení soutěže asi v 10,00 rozplynula a bylo krásné polojasné počasí. Vítr mezi 2 až 4 m/sec, který v poledne zesílil na 5 – 7 m/sec. Termika byla trochu zrádná, ráda se rozpadala, takže v prvním okamžiku to vypadalo na maxo a ejhle za 3 minuty bylo po všem, takže už šlo jenom o to trefit přistání za 100, aby pilot tolik nestrádal. Ale i to byla sázka do loterie, neboť vítr byl nárazový, v pohodě se udělal rozpočet na přistání a ono fouklo a byla nula a nebo jen pár bodíků za přistání.

Hned následující den, v neděli 16.9. jsme jeli závodit do Podhořan. Opět krásný den, vítr mírný, odhaduji tak 2 až 4 m/sec zrána, v poledne zesílil, termikou se občas šetřilo, někdo měl ve svém kole štěstí a letěl do stratosféry, v dalším kole byla smůla a padalo se za 2 – 3 minuty. Takže to byla soutěž zajímavá, která nakonec neměla jednoznačného favorita. Výsledkovou listinu zatím z Podhořan nemám, ale naši borci si až tak špatně nevedli, ale pořád to byl jenom standart tj. umístění v druhé polovině startovního pole ze 32 závodníků. Ale poslední nebyl nikdo.

Nejlépe si asi vedl z našich borců junior Matěj Juriček, který ve své kategorii v Hořicích zvítězil a v Podhořanech skončil na druhém místě.

Výsledkovka RCVS Hořice 15.9.2018

Několik fotografií v galerii.

Jarda Vage