Dvě jarní soutěže

DSC_2323

Dva krátké komentáře ke dvěma soutěžím uspořádaným v dubnu 2018.

Soutěž historiků - konala se 7.4.2018 za poměrně chladného počasí teplota ráno cca 8 °C odpoledne kolem 12 °C. Vítr zesiloval ze 3 m na cca 6 – 7 m/sec kolem poledne. Sjelo se poměrně dost účastníků ze širokého okolí, jako obvykle se podávalo občerstvení. Tradičně guláš a klobásy.

DSC_2307 DSC_2311

Soutěž proběhla bez větších karambolů, pouze Lexa Husárů ztratil spojení s modelem a poměrně dost ho poškodil, jinak byly drobnější “úrazy „, které se daly opravit na místě vteřiňákem. Opět nás školil pan Štorek, který s jeho nadupanými modely dosahoval perfektních výkonů.

DSC_2308 DSC_2314 DSC_2309 DSC_2304 DSC_2312

V příloze jsou výsledky jednotlivých kategorií.

Soutěž mládeže RCEŽ 15 - odlétali jsme ji dne 14.4.2018. Závodníků jsme měli pouze 6. Z toho 5 z Mnichova Hradiště a jednoho našeho reprezentanta. Pozorování se zúčastnili ještě vedoucí kroužků mládeže ze Železného Brodu a Dvora Králové. Zatím se ta soutěž pomalu rozjíždí a těší mně, že začíná i zájem z jiných klubů.

CIMG1623

Pro piloty do 15ti let slouží jako přípravka na další kategorie , až kluci překročí 15 let, tak již budou něco umět a mohou se zúčastnit soutěží v elektrokategoriích i v dalších, jako je RCVS. Těší mně, že to naše dítě pomalu vykročilo do světa a vypadá to, že se v tom světě neztratí. Hlavně bych rád poděkoval Vláďovi Plichtovi z LMK Mnichovo Hradiště, který publikoval celý záměr v RC Revue a na základě jeho článků se to začalo hýbat.

CIMG1622

Začít s elektrou se mi zdálo jako nejvhodnější počin, neboť na gumicuku jsou poměrně rychlé starty modelu a kluci, kteří nikdy neměli v ruce vysílač, tak z toho jsou pěkně vykulení a většinou hned model rozbili. Proto vrtule, pohodový start (ne visení na vrtuli), kde je i čas chyby napravit ať už žákem, nebo při krizi to může zachránit i instruktor. Takže uvidíme jak se ten nápad uchytí.

CIMG1625

Zde jsou k nahlédnutí výsledky soutěže.

Jarda Vagenknecht